ΑΕΚΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝΠαναθηναϊκός
Ολυμπιακός, γυναίκες
12/12/2017 • 23:30

Τεράστιο "διπλό" του Ολυμπιακού με Γιώτα

Με την Κατερίνα Γιώτα να ελέγχει την εναέρια κυκλοφορία (8 μπλοκ και 14 πόντους) ο Ολυμπιακός έκανε δικό του το πρώτο ημίχρονο πρόκρισης στους "16" του Challenge Cup κόντρα στην Λογκρόνο.

11/12/2017 • 18:32
    Πανναξιακός
    10/12/2017 • 20:19

Με Ντάλτον πέρασε από την Κόρινθο ο Πανναξιακός

Μόνιμος κάτοικος τετράδας είναι πλέον ο Πανναξιακός ο οποίος με MVP την Ντάλτον πέρασε με 3-0 σετ (25-15, 25-18, 25-17) από την Κόρινθο. Η Σέλμπι Ντάλτον είχε 17 πόντους και 56% αποτελεσματικότητα στην επίθεση.

Μακεδόνες
      09/12/2017 • 23:44

Μακεδονική υπόθεση το ντέρμπι με τον Άρη

Στην δεύτερη θέση της Volleyleague "κόλλησαν" για τα καλά οι Μακεδόνες. Η ομάδα του Μανώλη Σκουλικάρη επικράτησε με 3-0 σετ (25-22, 25-23, 25-21) του Άρη στο κλειστό των Κυμίνων, φθάνοντας τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες και τους 21 βαθμούς.

09/12/2017 • 19:35

Δεν χάνει σετ ο Ολυμπιακός

Στο ίδιο έργο θεατές για μια ακόμη αγωνιστική βρέθηκαν άπαντες στην 9η αγωνιστική της Volleyleague. Ο Ολυμπιακός νίκησε και τον Αίαντα στο «Μελίνα Μερκούρη» 3-0 σετ (25-18, 25-11, 25-13) και για 8ο αγώνα έμεινε αήττητος και χωρίς να έχει χάσει σετ.

Συνεχίζει το σερί ο Αίας

Τέσσερα στα τέσσερα για τον Αίαντα Ευόσμου ο οποίος με όπλο το σερβίς (8 άσσοι) επικράτησε 3-0 σετ (25-20, 25-16, 25-21) του Πορφύρα.

Ολυμπιακός
            02/12/2017 • 22:34
            Βόλεϊ, γυναίκες
            27/11/2017 • 21:01

Έσπασαν την σιωπή τους κατά της βίας

Με τον πιο ηχηρό τρόπο έστειλαν το δικό τους μήνυμα κατά της βίας των γυναικών, οι αθλήτριες της Volleyleague κατά την διάρκεια της 7ης αγωνιστικής, τιμώντας όλες τις γυναίκες που έχουν αντιμετωπίσει αυτό το παγκόσμιο φαινόμενο.

Η Λαμπρούση
              25/11/2017 • 23:48
              25/11/2017 • 22:54

Εξάρες ο Ολυμπιακός με Πολ

Με την Χίπε να ξεκουράζεται στον πάγκο, η συμπατριώτισσα της Πολ πήρε το όπλο της και οδήγησε τον Ολυμπιακό στο 6Χ6 στο πρωτάθλημα. Οι πρωταθλήτριες νίκησαν και τον Πορφύρα με 3-0 σετ (25-16, 25-21, 25-19)και παρέμειναν η μόνη ομάδα χωρίς απώλεια σετ στη Volleyleague.

13/12/2017 • 09:13