Εθνικός
20/10/2017 • 23:48

"Ίδρωσε" τον Φοίνικα ο Εθνικός

Με τον Γιορντάνοφ να δξνειβλυσεισ στο 5ο σετ και σταθερό Λίνζ ο Φοίνικας τα ...χρειάστηκε κόντρα στο επικίνδυνο Εθνικό Πειραιά τον οποίο κατέβαλε δύσκολα 3-2 σετ (25-19, 21-25, 25-17, 22-25, 15-11). Οι Συριανοί θα ψάξουν την Κυριακή την δεύτερη νίκη κόντρα στον Ηρακλή Χαλκίδας για να βρεθούν στο φάιναλ φορ του Λίγκ Καπ που τα φιλοξενήσουν στο νησί τέλη Ιανουαρίου.

Εθνικός
20/10/2017 • 23:46

Με το δεξί ο Εθνικός

Με κορυφαίους τους Ρίστιτς, Βελίσκοβιτς και σημαντικό τον Χριστόφα, ο Εθνικός επικράτησε 3-1 σετ (25-12, 23-25, 25-20, 25-19) της Νίκης στο Αιγίνιο στον πρώτο αγώνα του Α΄ομίλου της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».

Πρωτάθλημα Γυναικών
20/10/2017 • 22:32

Άρωμα γυναίκας στο φιλέ

Με 11 ομάδες, απουσία για πρώτη φορά του Παναθηναϊκού και με ξεκάθαρο φαβορί τον πρωταθλητή, τα τελευταία πέντε χρόνια, Ολυμπιακό, ξεκινάει το Σάββατο με 5 αναμετρήσεις η Volleyleague γυναικών.

Παναχαϊκή - Παναθηναϊκός
20/10/2017 • 22:08
Ολυμπιακός - Ηρακλής
20/10/2017 • 21:50

Παρουσία Τιλί, άνετα 3-0 με Αλεξίεφ ο Ολυμπιακός

Στο ρελαντί, με τον Αλεξίεφ να έχει 90% στην επίθεση (9/10) ο Ολυμπιακός έδειξε την φετινή του δυναμική επικρατώντας σε 77΄ άνετα 3-0 σετ (25-21, 25-19, 25-20) του Ηρακλή στον πρώτο αγώνα του Β΄ομίλου της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς».

Πρώτη κούπα για την Σαντορίνη

Στα χέρια των κοριτσιών του Γιώργου Ρούση κατέληξε η κούπα στα "Νομίκεια 2017". Ό ΑΟ Θήρας νίκησε 3-1 σετ το ντέρμπι των Κυκλάδων κόντρα στον Πανναξιακό και πλέον πάει με ανεβασμένη ψυχολογία στο ματς της πρεμιέρας το ερχόμενο Σάββατο κόντρα τον Ολυμπιακό.

Πανναξιακός
14/10/2017 • 23:40

Νομίκεια 2017: Στον τελικό ο Πανναξιακός

Πολύ άνετα και με σκόρερ την Ντάλρον ο Πανναξιακός ΑΟΝ νίκησε τον ΓΣ Ηλιούπολης με 3-0 σετ (25-14, 25-18, 25-15) και πέρασε στον τελικό στην διοργάνωσή "Νομίκεια 2017" που φιλοξενείται στη Σαντορίνη.

AO Θήρας
14/10/2017 • 23:39

Νομίκεια 2017: Τελικό με Πανναξιακο ο ΑΟ Θήρας

Την πρώτη θέση με αντίπαλο τον Πανναξιακό στην έδρα του θα διεκδικήσει αύριο ο ΑΟ Θήρας. Η ομάδα του Ρούση επικράτησε με σχετική ευκολία 3-0 σετ (25-18, 25-18, 25-22) του Μαρκόπουλου με πρώτη σκόρερ την Πότοκαρ.

18/10/2017 • 12:27