Σε μεγάλη μέρα ο Ιμόμπιλε.
15/12/2017 • 06:53

Με τεσσάρα στους "8" (video)

Η Λάτσιο δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στην Τσιταντέλα, την οποία και συνέτριψε με 4-1.

Ιταλία, πανηγυρική
13/12/2017 • 23:33

Με τριάρα στα προημιτελικά η Μίλαν

Η Μίλαν πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και επικράτησε 3-0 της Ελλάς Βερόνα παίρνοντας το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

Ο Σενεγαλέζος επιθετικός Μπαμπακάρ ήταν ένας από τους κορυφαίους της αναμέτρησης στο "Αρτέμιο Φράνκι"
13/12/2017 • 20:03

Πρόκριση σε ματς θρίλερ για τους «Βιόλα»!

Η Φιορεντίνα νίκησε την Σαμπντόρια με 3-2 μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε με γκολ στο9 90’. Οι «Βιόλα» έπαιρναν από την αρχή του αγώνα το προβάδισμα και η πεισματάρα Σαμπντόρια ακολουθούσε ισοφαρίζοντας όσο άντεχε

Φεύγει ο Ντοναρούμα για 40 εκατομμύρια

Η Μίλαν φαίνεται να ετοιμάζει την παραχώρηση του Τζιανλουίτζι Ντοναρούμα το ερχόμενο καλοκαίρι αφού η συμπεριφορά του Μίνο Ραιόλα τους έχει εκνευρίσει.

Οι παίκτες της Ίντερ
13/12/2017 • 08:00

Χρειάστηκε τα πέναλτι η Ίντερ! (video)

Πολύ κοντά στη μεγάλη έκπληξη έφτασε η Πορντενόνε, ομάδα της τρίτης κατηγορίας, αλλά τελικά οι πρωτοπόροι του ιταλικού πρωταθλήματος έκαμψαν την αντίσταση της στα πέναλτι, αφού κανονική διάρκεια και παράταση έληξαν 0-0!

Αταλάντα, πανηγυρική
12/12/2017 • 22:04

Με ανατροπή νίκησε η Αταλάντα

Στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα αναρριχήθηκε η Αταλάντα, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Τζένοα με 2-1, στον αγώνα που έκλεισε τη 16η αγωνιστική της Serie A.

Coppa Italia
12/12/2017 • 19:39

Coppa Italia με Ίντερ, Μίλαν, Λάτσιο, το ντέρμπι Λιόν – Μαρσέιγ, διπλή Eredivisie και Championship στη Nova!

Οι συνδρομητές των αθλητικών καναλιών της Nova, από την Τρίτη 12 Δεκεμβρίου έως και την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τους αγώνες Σεντ Ετιέν – Μονακό, Ρεν – Παρί Σεν Ζερμέν, Καέν - Γκινγκάμπ και το ντέρμπι Λιόν - Μαρσέιγ για την 18η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος της Ligue 1.

Κέπα Αριθαμπαλάγκα, Μπιλμπάο
12/12/2017 • 12:19

Είπε «όχι» σε Κέπα η Γιούβε

Σκάουτερ της Γιουβέντους παρακολούθησαν για αρκετό καιρό τον Κέπα Αριθαμπαλάγκα, αλλά τελικά δεν ενέκριναν την απόκτησή του.

O Καλιντού Κουλιμπαλί
12/12/2017 • 00:00

Δεν ανησυχεί για την «κοιλιά» ο Κουλιμπαλί

Η περίοδος αγωνιστικής αφλογιστίας που ταλαιπωρεί το τελευταίο διάστημα τη Νάπολι δεν προκαλεί καμία ανησυχία στον αμυντικό της Καλιντού Κουλιμπαλί, όπως δήλωσε ο ίδιος μετά τη λευκή ισοπαλία της Κυριακής με τη Φιορεντίνα.